Uvedenie poštovej známky v Nitre

pozvánka nitra

Viac...

Inaugurácia známky z emisného radu Osobnosti

bosany

Viac...

Uvedenie poštovej známky Terchovská muzika

Pri príležitosti osláv 10. výročia zapísania Terchovskej muziky do UNESCO, Vás srdečne pozývame na uvedenie poštovej známky "Spoločné vydanie s Azerbajdžanom: Terchovská muzika". Akcia sa uskutoční 5. decembra o 17:00 v Terchovskej galérii umenia.

Na podujatí bude zriadená príležitostná poštová priehradka a bude k dispozícii príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Uvedenie poštovej známky Vianoce: Slovenské ľudové rezbárstvo

Opäť pozývame do Oravskej galérie v Dolnom Kubíne na uvedenie poštovej známky. Tentokrát 8. decembra 2023 o 15:30 slávnostne uvedieme vianočnú poštovú známku.

Viac...

Výstava "Po koľajniciach k adresátovi"

výstava PM

Srdečne pozývame na výstavu v Poštovom múzeu.

Termín: 15. 11. 2023 – 28. 3. 2024 Miesto: výstavné priestory Slovenskej pošty, a. s., Poštového múzea, Partizánska cesta 9, Banská Bystrica Sprístupnenie: v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hod.

Vlaková pošta na obdobie viac ako jeden a pol storočia významným spôsobom ovplyvnila doručovanie poštových zásielok. Jej vznik priamo súvisel s budovaním železničných tratí a postupným zavádzaním železničnej dopravy v 1. polovici 19. storočia. Od prvej jazdy železničného vozňa špeciálne upraveného do podoby poštového ambulantného triediaceho pracoviska na trati Birmingham – Liverpool v roku 1838 vlaková pošta expandovala do mnohých krajín sveta. Na území habsburskej monarchie sa prvé poštové vozne objavili v roku 1850.

Viac...

Uvedenie poštových známok Umenie 2023

Pozývame Vás na uvedenie poštových známok z emisného radu Umenie. Gotická cesta – nástenné maľby v Kostole Najsvätejšej Trojice v Rákoši a Gotická cesta – oltár v Kostole Zvestovania Panne Márii v Chyžnom.Gotická cesta

Viac...

František Horniak - To najlepšie z tvorby

Srdečne pozývame na pokračovanie série výstav Františka Horniaka - To najlepšie z tvorby. Tentokrát bude výstava prezentovaná v Rišňovciach.

Otvorenie výstavy bude 9. 11. 2023 o 16.00. Na akcii bude zriadená príležitostná priehradka POFIS a bude k dispozícii aj príležitostná poštová pečiatka.

pozvánka Horniak Rišňovce

Viac...

Predajňa POFIS - Inventúra

Predajňa POFIS bude od 2. do 16. novembra 2023 z dôvodu prebiehajúcich inventúr zatvorená. Ďakujeme za pochopenie.

Viac...

Inaugurácia poštovej známky v Brodzanoch

Brodzany

Viac...

Otvorenie výstavy F. Horniaka v Leviciach

Srdečne pozývame na pokračovanie putovnej výstavy Františka Horniaka. Tentokrát bude otvorenie 2. októbra o 16:00 v CK JUNIOR v Leviciach.

Na podujatí bude zriadená priehradka POFIS a bude k dispozícii príležitostná poštová pečiatka.

pozvánka levice

Viac...