Uvedenie poštovej známky "Ochrana prírody"

hadiar

Viac...

Výsledky Ankety o najkrajšiu známku minulého roka

Do ankety o najkrajšiu poštovú známku za rok 2023 sa zapojilo 854 respondentov z 10 krajín.

Po spočítaní všetkých hlasov vyhrala poštová známka "1400. výročie vzniku Samovej ríše". Autorom výtvarného návrhu je akad. mal. Igor Piačka.

Druhá v poradí je poštová známka z emisného radu Ochrana prírody "Včely", kde autorom emisie je prof. Dušan Kállay a autorom rytiny doc. Martin Činovský. Na treťom mieste sa umiestnila známka "Spoločné vydanie s Arménskom: Kostolík sv. Juraja v Nitrianskej Blatnici", autorom známky je akad. mal. Peter Augustovič.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 27. júla. 2024 v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Slovenská pošta vydá pri tejto príležitosti, poštový lístok s vyobrazením najkrajšej poštovej známky. Každý kto zahlasoval v ankete a uviedol korektne adresu, dostane tento poštový lístok aj s ďakovným textom poštou.

výsledky anketa

Viac...

100 rokov leteckej linky Praha-Bratislava-Košice

pozvánka letectvo

Viac...

Výstava od telegrafu k internetu

Slovenská pošta, a.s., Poštové múzeum, Stredoslovenské múzeum – kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s dlhoročným odborníkom na internetové siete - spoločnosťou BBXNET pripravili pre návštevníkov Poštového múzea a Thurzovho domu spoločnú výstavu "Od telegrafu k internetu".

pozvánka

Viac...

To najlepšie z tvorby Františka Horniaka

Putovná výstava "To najlepšie z tvorby Františka Horniaka" pokračuje. Tentokrát sa s Františkom Horniakom môžete stretnúť v Dudinciach. Otvorenie výstavy bude o 15:00 vo vstupnej hale liečebného domu Rubín. Výstava potrvá do 19. apríla.

horniak Dudince

Viac...

Inaugurácia poštovej známky Veľká Noc 2024

inaugurácia veľká noc

Viac...

Uvedenie poštovej známky v Nitre

pozvánka nitra

Viac...

Inaugurácia známky z emisného radu Osobnosti

bosany

Viac...

Uvedenie poštovej známky Terchovská muzika

Pri príležitosti osláv 10. výročia zapísania Terchovskej muziky do UNESCO, Vás srdečne pozývame na uvedenie poštovej známky "Spoločné vydanie s Azerbajdžanom: Terchovská muzika". Akcia sa uskutoční 5. decembra o 17:00 v Terchovskej galérii umenia.

Na podujatí bude zriadená príležitostná poštová priehradka a bude k dispozícii príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Uvedenie poštovej známky Vianoce: Slovenské ľudové rezbárstvo

Opäť pozývame do Oravskej galérie v Dolnom Kubíne na uvedenie poštovej známky. Tentokrát 8. decembra 2023 o 15:30 slávnostne uvedieme vianočnú poštovú známku.

Viac...