Inaugurácia poštovej známky: Andrej Radlinský

Radlinský

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Slovenská pošta na BZD 2017

Aj tento rok Slovenská pošta spolu s Poštovou filatelistickou službou (POFIS) a Poštovým múzeom, nemôže chýbať už na 14. ročníku medzinárodného zberateľského veľtrhu „Bratislavské zberateľské dni“, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. a 3. júna 2017 v Incheba Expo Bratislava (Hala A1).

Už tradične sa zúčastní s predajom slovenských poštových známok a filatelistického tovaru. Bude zriadená príležitostná poštová priehradka a oba dni budú k dispozícii príležitostné poštové pečiatky venované tomuto podujatiu. Záujemcovia si budú môcť dať vyrobiť aj poštovú známku s personalizovaným kupónom.

Poštové múzeum si pripravilo výstavu „Pošta a poštári optikou fotografického objektívu“, ktorou chce návštevníkom ponúknuť nezvyčajný pohľad na premeny pošty za posledných 100 rokov. V zbierkovom fonde Poštového múzea je vyše 1000 fotografických záberov zachytávajúcich budovy poštových úradov a pôšt, zamestnancov pri výkone svojej práce, ale aj vo voľnom čase, a tiež rôzne udalosti ovplyvňujúce život a prácu poštárov. Tieto prchavé momentky, zachytené kedysi cvaknutím spúšte fotoaparátov, ktoré sa na svetlo dostali zásluhou citlivosti fotografického papiera, tvoria jadro celej výstavy.

Pre malých návštevníkov bude počas obidvoch dní, v čase od 10:00 do 16:00 hod., tradične pripravená „Detská pošta“, kde si budú môcť zahrať panelové hry s poštárskou tematikou, známkové pexeso, poskladať obrázok známky z dielikov magnetického puzzle a odfotografovať sa tak, že sa stanú súčasťou veľkej poštovej známky. Deti budú mať taktiež možnosť vlastnoručne si opečiatkovať filatelistické materiály, zakúpené na podujatí, špeciálnou pečiatkou Detskej pošty.

Počas oboch dní bude v stánku Slovenskej pošty k dispozícii:

  • výroba známky s personalizovaným kupónom,
  • predaj filatelistického tovaru,
  • príležitostná poštová pečiatka venovaná BZD

Viac...

Hlasujte za najkrajšiu známku emisného radu EUROPA 2017!

Vážení filatelisti, aj nezberatelia!

Máte možnosť podporiť slovenskú známkovú tvorbu zahlasovaním v súťaži o najkrajšiu poštovú známku emisného radu "EUROPA 2017 - Hrady a zámky" práve tu:

www.posteurop.org/europa2017.

Hlasovať môžete do 9. septembra 2017. europa súťaž

Viac...

Inaugurácia poštovej známky "EUROPA 2017: Hrady a zámky - Lietava"

Pozývame vás na inauguráciu novej poštovej známky z emisného radu EUROPA 2017: Hrady a zámky - Lietava, ktorá sa uskutoční 5. mája 2017 o 13:30 hod. na hrade Lietava. Hrad Lietava

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Slávnostné uvedenie poštovej známky "Veľká noc 2017: Vajnorská ľudová maľba"

Srdečne vás pozývame na slávnostné uvedenie poštovej známky "Veľká noc 2017: Vajnorská ľudová maľba", ktoré sa uskutoční 9. apríla 2017 počas kultúrno-spoločenského podujatia medzi 15:00 a 18:00 hod. v Dome kultúry Vajnory.

Vajnorská ľudová maľba Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Výstava - Pocta obetiam holokaustu

Slovenská pošta, a.s., Poštové múzeum a Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy spojenú s inauguráciou novej poštovej známky "Pocta obetiam holokaustu".

Podujatie sa uskutoční 24. marca 2017 o 15:00 hod. v priestoroch Slovenskej pošty, a.s., Partizánska cesta 9, Banská Bystrica.

holokaust

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

PPP Pocta obetiam holokaustu

Viac...

Výstava - SVET ZNÁMOK

Výstava - Svet známok

Viac...

Slávnostné uvedenie poštovej známky "Osobnosti: Jozef Miloslav Hurban (1817 - 1888)"

Slovenská pošta, a.s., Zväz slovenských filatelistov a obec Beckov Vás pozývajú na slávnostné uvedenie poštovej známky z emisie "Osobnosti: Jozef Miloslav Hurban (1817 - 1888)", ktoré sa uskutoční 19. marca 2017 (nedeľa) od 15:30 hod. v Kultúrnom dome Beckov v rámci Celonárodnej spomienky pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia. Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Inaugurácia poštovej známky "100. výročie zjavenia vo Fatime"

Fatima Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka a taktiež príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Anketa o najkrajšiu poštovú známku roka 2016

Anketa 2016

Viac...

Pripojte sa k nám na facebooku