Uvedenie poštovej známky Vianoce 2017

Vianoce 2017

Pre záujemcov bude od 16,00 do 18,00 k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

Viac...

Uvedenie poštovej známky v Kežmarku

Reformácia_Kežmarok

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

Viac...

"500. výročie reformácie (1517)"

Slávnostná inaugurácia poštovej známky sa uskutoční 31. októbra 2017 v novej budove SND na Pribinovej ulici v Bratislave počas osláv 500. výročia reformácie na Slovensku.

Srdečne vás pozývame do príležitostnej poštovej priehradky, ktorá bude zriadená pri vstupe do opery a baletu SND v čase od 14:30 hod. do 15:30 hod. K dispozícii bude samozrejme aj príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Slávnostné uvedenie poštovej známky v Levoči

Oltár sv. Jakuba v Levoči

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

Viac...

Upozornenie k predaju známok Oltár sv. Jakuba v Levoči

Dovoľujeme si Vás informovať, že ku dňu vydania emisie "UMENIE: Oltár sv. Jakuba v Chráme sv. Jakuba v Levoči (1508 – 1517)" 23. 10. 2017 budú produkty k tejto emisii k dispozícii na predaj v obmedzenom množstve, ale postupne sa budú dopĺňať do požadovaného množstva.

Za pochopenie ďakujeme.

Viac...

Uvedenie poštovej známky "UMENIE: Jozef Božetech Klemens"

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa, Slovenská pošta, a.s., Mesto Liptovský Mikuláš, a Klub filatelistov 53 - 06

Vás pozývajú na Uvedenie poštovej známky "UMENIE: Jozef Božetech Klemens (1817 - 1883)", ktoré sa uskutoční 25. 10. 2017 o 14:00 hod. v Liptovskej galérii Petra Michala Bohúňa na Tranovského ul. č. 3 v Liptovskom Mikuláši.

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

Viac...

Uvedenie poštovej známky "Osobnosti: Božena Slančíková-Timrava (1867 – 1951)"

Srdečne vás pozývame na slávnostné uvedenie novej poštovej známky z emisie Osobnosti: Božena Slančíková-Timrava, ktoré sa uskutoční 6. októbra 2017 o 14:00 hod. v priestoroch Novohradského múzea a galérie v Lučenci.

Pre záujemcov bude k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

PPP Timrava

Viac...

Inaugurácia známky "Šport: A. Kvašňák, V. Nedomanský, J. Torma počas otvorenia výstavy "Nájdi si svoje hobby ! Olympijské a športové zberateľstvo na Slovensku"

Slovenský olympijský výbor a Múzeum mesta Bratislavy Vás pozývajú do Múzea mesta Bratislavy (Stará radnica) na výstavu SOV - Slovenského olympijského a športového múzea "Nájdi si svoje hobby ! Olympijské a športové zberateľstvo na Slovensku".

Výstava pre verejnosť potrvá od 8. septembra do 8. októbra 2017.

Počas otvorenia výstavy 7. septembra 2017 bude v priestoroch pokladne MMB cca od 15:00 do 17:00 hod. pre záujemcov k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.najdi svoje hobby

Fotografie z inaugurácie poštovej známky.

Viac...

Krúžok mladých filatelistov v Bratislave v školskom roku 2017/2018

Plagátik_krúžok

Viac...

Výstava "Skvosty východu v známkovej tvorbe Františka Horniaka"

Výstava F.Horniaka_Svidník Fotografie z vernisáže výstavy.

Výstava Poštového múzea v Banskej Bystrici „Skvosty východu v známkovej tvorbe Františka Horniaka“ vzniká v spolupráci s Galériou Dezidera Millyho vo Svidníku, ktorá je súčasťou SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Výstava nadväzuje na dvojicu výstav realizovaných v roku 2016 v Poštovním muzeu Praha a Galérii mesta Bratislava pri príležitosti životného jubilea vynikajúceho slovenského rytca poštových známok, Františka Horniaka. Okrem emisného radu Umenie, ktorý predstavuje vlajkovú loď slovenskej známkovej tvorby, sú na výstave prezentované aj emisie poštových známok, ktoré vznikli po vydaní monografickej publikácie vydavateľstva Slovart „František Horniak: svet známok“ v roku 2012. Vystavované emisie sú zväčša realizované viacfarebnou oceľotlačou z plochých platní. Ide o česko-slovenský patent vyvinutý koncom 50. rokov 20. storočia, ktorý bez prerušenia používa pri tlači poštových známok len Česká a Slovenská pošta. Pôvodná koncepcia výstavy, pripravená pre Poštovní muzeum Praha a reinštalovaná v Galérii mesta Bratislava, je rozšírená o emisie prezentujúce územie východného Slovenska. Nevšedné spojenie známkovej grafiky a originálnych umeleckých diel Martina Benku, Ladislava Medňanského, Petra Michala Bohúňa, Miloša Alexandra Bazovského, Dezidera Millyho alebo Ester Šimerovej-Martinčekovej sľubuje príjemný umelecký zážitok. Originálne diela na výstavu zapožičali viaceré slovenské galérie a múzeá.

Počas otvorenia výstavy bude pre záujemcov k dispozícii príležitostná poštová priehradka s príležitostnou poštovou pečiatkou.

Výstava potrvá do 22. októbra 2017.!

Viac...

Pripojte sa k nám na facebooku