Prezentácia poštovej známky u emisného radu Umenie: Ladislav Bielik – Muž s odhalenou hruďou

Bielik

Pri príležitosti uvedenia pamätných diel k 50. výročiu odporu proti okupácii Vás dňa 21. 8. 2018 pozývame na prezentáciu poštovej známky Umenie: Ladislav Bielik - Muž s odhalenou hruďou, ktorá sa uskutoční o 11:00 hod. v budove Univerzity Komenského, foyer pri hlavnom vchode.

Slovenská pošta, a.s., bude mať na podujatí príležitostnú listovú priehradku s produktami a príležitostnou poštovou pečiatkou tejto emisie.

Ďaľšie pamätné diela budú:

  • pamätná medaila a zberateľská minca, stánok Mincovňa Kremnica, š.p.
  • suvenírová bankovka, stánok Nunofia, s.r.o.
  • kniha Dubček, stánok Historický ústav SAV

Prezentácie a predaj pamätných diel budú o od 11:00 do 15:00 hod.

Ťešíme sa na Vašu účasť.!

Viac...

Vyhodnotenie ankety o najkrajšiu poštovú známku roku 2017

Vyhodnotenie ankety o najkrajšiu poštovú známku roku 2017

V Ankete o najkrajšiu poštovú známku 2017 hlasovalo 727 účastníkov. Zvíťazila emisia UMENIE: Oltár sv. Jakuba v Levoči s počtom 334 hlasov Na druhom mieste sa umiestnila 500. výročie reformácie s počtom 121 hlasov, a na treťom mieste skončila známka: UMENIE: J.B. Klemens, s počtom 69 hlasov. Oficiálne vyhlasenie ankety bude počas otváracieho ceremoniálu nitrianskej 2. Slovensko-českej filatelistickej výstavy, dňa 4.7. 2018 od 16,00 hod.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za spoluprácu.

Viac...

Slovenský Sokrates z Terchovej

Slovenský Sokrates z Terchovej

Pre filatelistov a záujemcov o príležitostnú pečiatku oznamujeme, že poštová priehradka a predaj tovaru bude na pošte v Terchovej. V Miestnom kultúrnom stredisku sa bude konať len prezentácia k tejto emisii a vernisáž výstavy.

Viac...

Oznam

Dovoľujeme si oznámiť, že od 1.3. 2018 do 9. 3. 2018 budú z dôvodu mimoriadnej inventúry objednávky v internetovom a zásielkovom obchode obchode vybavované s oneskoreným termínom dodania.

Týka sa to všetkých objednávok, ktoré boli vytvorené od 27.2.2018.

Ďakujeme trpezlivosť za porozumenie.

POFIS

Viac...

Vydanie známky "25. výročie vzniku Slovenskej republiky"

Slovenská pošta, a.s., vydá 2. 1. 2018 poštovú známku „25. výročie vzniku Slovenskej republiky“. Pri tejto príležitosti vás srdečne pozývame na autogramiádu autora známky Doc. akad. mal. Martina Činovského, ArtD., ktorá sa uskutoční v deň vydania známky 2. 1. 2018 o 11:00 hod. priamo v predajni POFIS na Námestí slobody 27 v Bratislave. K dispozícii bude samozrejme aj príležitostná poštová pečiatka.

Viac...

Anketa o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2017

anketa 2017

Viac...

Upozornenie k predaju známok Oltár sv. Jakuba v Levoči

Dovoľujeme si Vás informovať, že ku dňu vydania emisie "UMENIE: Oltár sv. Jakuba v Chráme sv. Jakuba v Levoči (1508 – 1517)" 23. 10. 2017 budú produkty k tejto emisii k dispozícii na predaj v obmedzenom množstve, ale postupne sa budú dopĺňať do požadovaného množstva.

Za pochopenie ďakujeme.

Viac...

Výsledky Ankety o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2016

Za rok 2016 sa najkrajšou poštovou známkou podľa výsledkov hlasovania stala známka 450. výročie narodenia Jána Jessenia (1566-1621), za ktorú hlasovalo 147 účastníkov ankety (prevážili hlasy z Českej republiky). anketa 2016

Viac...

Zrušenie vedeckej konferencie 2017

„Slovenská pošta, a. s., Poštové múzeum po úspešnej realizácii vedeckých konferencií na témy „Komunikácia v dejinách ľudskej spoločnosti“ a „História a súčasnosť zbierok a zberateľstva“pripravovala na deň 26.09.2017 v poradí už tretiu vedeckú konferenciu, tentoraz na tému „Múzeum v minulosti a v súčasnosti“. Poštové múzeum pri externej komunikácii hlavne s múzeami na Slovensku, ale aj v zahraničí, využilo všetky dostupné prostriedky, aby v maximálnej miere propagovalo toto vedecké podujatie. Žiaľ, napriek preukázateľným urgenciám týkajúcim sa zaslania záväzných prihlášok na vedeckú konferenciu, nepodarilo sa naplniť program vedeckej konferencie takým množstvom záväzných prihlášok, aby bola zabezpečená úroveň podujatia minimálne na takej výške, ako pri predchádzajúcich dvoch vedeckých konferenciách. Zamestnancov Poštového múzea, organizátorov plánovaného podujatia, veľmi mrzí minimálny záujem vedúcich zamestnancov múzeí na Slovensku, ktoré vzhľadom k téme vedeckej konferencie mohli propagovať vlastné múzeá a prácu ich zamestnancov na podujatí, ktoré si svojou úrovňou získalo pozornosť v odbornej a vedeckej verejnosti. Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam, sa organizátori vedeckej konferencie „Múzeum v minulosti a v súčasnosti“ rozhodli zrušiť konanie tohto vedeckého podujatia.

Viac...

Hlasujte za najkrajšiu známku emisného radu EUROPA 2017!

Vážení filatelisti, aj nezberatelia!

Máte možnosť podporiť slovenskú známkovú tvorbu zahlasovaním v súťaži o najkrajšiu poštovú známku emisného radu "EUROPA 2017 - Hrady a zámky" práve tu:

www.posteurop.org/europa2017.

Hlasovať môžete do 9. septembra 2017. europa súťaž

Viac...

Pripojte sa k nám na facebooku