Výsledky Ankety o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2016

Za rok 2016 sa najkrajšou poštovou známkou podľa výsledkov hlasovania stala známka 450. výročie narodenia Jána Jessenia (1566-1621), za ktorú hlasovalo 147 účastníkov ankety (prevážili hlasy z Českej republiky). anketa 2016

Viac...

Zrušenie vedeckej konferencie 2017

„Slovenská pošta, a. s., Poštové múzeum po úspešnej realizácii vedeckých konferencií na témy „Komunikácia v dejinách ľudskej spoločnosti“ a „História a súčasnosť zbierok a zberateľstva“pripravovala na deň 26.09.2017 v poradí už tretiu vedeckú konferenciu, tentoraz na tému „Múzeum v minulosti a v súčasnosti“. Poštové múzeum pri externej komunikácii hlavne s múzeami na Slovensku, ale aj v zahraničí, využilo všetky dostupné prostriedky, aby v maximálnej miere propagovalo toto vedecké podujatie. Žiaľ, napriek preukázateľným urgenciám týkajúcim sa zaslania záväzných prihlášok na vedeckú konferenciu, nepodarilo sa naplniť program vedeckej konferencie takým množstvom záväzných prihlášok, aby bola zabezpečená úroveň podujatia minimálne na takej výške, ako pri predchádzajúcich dvoch vedeckých konferenciách. Zamestnancov Poštového múzea, organizátorov plánovaného podujatia, veľmi mrzí minimálny záujem vedúcich zamestnancov múzeí na Slovensku, ktoré vzhľadom k téme vedeckej konferencie mohli propagovať vlastné múzeá a prácu ich zamestnancov na podujatí, ktoré si svojou úrovňou získalo pozornosť v odbornej a vedeckej verejnosti. Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam, sa organizátori vedeckej konferencie „Múzeum v minulosti a v súčasnosti“ rozhodli zrušiť konanie tohto vedeckého podujatia.

Viac...

Hlasujte za najkrajšiu známku emisného radu EUROPA 2017!

Vážení filatelisti, aj nezberatelia!

Máte možnosť podporiť slovenskú známkovú tvorbu zahlasovaním v súťaži o najkrajšiu poštovú známku emisného radu "EUROPA 2017 - Hrady a zámky" práve tu:

www.posteurop.org/europa2017.

Hlasovať môžete do 9. septembra 2017. europa súťaž

Viac...

Výsledky Ankety o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2015

Najkrajšou poštovou známkou za rok 2015 sa podľa výsledkov hlasovania stala známka z emisného radu UMENIE: Alfonz Mucha - maľba z hotela Thermia Palace v Piešťanoch. Autorom rytiny víťaznej poštovej známky je František Horniak. Anketa 2015_výsledky

Viac...

NOVINKA! Platba už aj prostredníctvom Poštovej karty/ Poštovej karty – Komerčnej

Slovenská pošta, a.s. spoločne s SPPS, a.s. a POFIS si Vás dovoľujú informovať, že Poštová karta a Poštová karta – Komerčná sa rozhodli expandovať za hranice pošty. Čo to presne znamená?

Prostredníctvom Poštovej karty môžete bezhotovostne platiť za tovary a služby na každej pošte. Odteraz máte túto možnosť aj online, konkrétne u nás na http://www.pofis.sk, nakoľko sme rozšírili možnosť spôsobu platby prostredníctvom Poštovej karty a Poštovej karty – Komerčnej. Stačí, ak si zriadite Poštovú kartu, aktivujete platobnú funkcionalitu a môžete platiť.

Viac informácii o tom, kto, kde a ako si zriadi Poštovú kartu/Poštovú kartu – Komerčnú, príp. informácie o všetkých výhodách a službách nájdete na https://postova-karta.sk/index.html.

Tešíme sa na každú jednu Vašu transakciu prostredníctvom Poštovej karty.

Poštová karta

Viac...

Anketa o najkrajšiu poštovú známku 2015

Anketa 2015

Viac...

Výsledky ankety o najkrajšiu poštovú známku

Najkrajšou známkou za rok 2014 je poštová známka z emisného radu UMENIE Peter Michal Bohúň (1822 – 1879). Autorom rytiny víťaznej poštovej známky je František Horniak.

bohun

Viac...

Ďalší úspech Slovenskej pošty vo filatelii!

Slovenská pošta obhájila zlatú medailu v medzinárodnej súťaži s názvom „International Competition Class for issuing postal authorities UPU members countries and their territories“. Tú organizuje Svetová poštová únia (UPU) každý rok na vybranej svetovej filatelistickej výstave. Tento rok SP získala prvenstvo na filatelistickej výstave SINGAPORE, ktorá sa uskutočnila od 14. do 19. augusta 2015 v Singapurskej republike.

výstava singapore

Viac...

Ďalšia zlatá medaila za poštové známky Slovenskej pošty

Bohatú úrodu tohtoročných ocenení slovenských poštových známok v medzinárodných súťažiach zavŕšila zlatá medaila zo Svetovej filatelistickej výstavy MALAYSIA 2014.

logo vystavy malajzia

Viac...

Ďalší úspech Slovenskej pošty v zahraničí!

Slovenská pošta doplnila do svojej zbierky ďalší vzácny kov z Bruselu.

Martincek znamka

Viac...

Pripojte sa k nám na facebooku