• jany5 14. september 2022 @19:37

    Aký máte názor na obálky prvého dňa? Nové, staršie,či sa oplatí tomu venovať,zbierať vymieňať,som začínajúci zberateľ. Akým smerom ísť? Začať.
    Ďakujem
    J.K.

  • burcostefan 27. september 2022 @10:24

    FDC, najmä Slovenskej produkcie, sú nádherným filatelistickým sprievodcom a doplnkom poštovej známky. Najmä tie prevedené ocelotlačou z plochej platne sú grafické skvosty! S FDC získate malé grafiky od našich popredných umelcov.

  • burcostefan 27. september 2022 @10:27

    Galériu obálok máte možnosť si prehliadnuť na tejto stránke a to i staršie a za veľmi výhodné ceny! Odporúčam. Vaša zbierka sa môže tematicky, či námetove zamerať...ja tak mám napríklad doma malú galériu výtvarného umenia!

  • milos.cerven 27. september 2022 @20:17

    FDC sú rozhodne krásne kúsky umenia. Ani finančne to nie je náročné, pokiaľ nechcete kúpiť spätne viacero ročníkov. Finančne náročnejšie sú albumy a listy na uloženie FDC. Nehľadajte v tom zhodnotenie financií, to je čisto záležitosť pre potešenie.
    Napríklad tu je na predaj vyše 1400 FDC z obdobia ČSR 1945 - 1992 za 8400 Kč.
    https://ostatni.bazos.cz/inzerat/157921540/fdc-ii.php

  • mlabudik51 30. november 2022 @19:09

    Mozem ponuknut na predaj za velmi vyhodnu cenu FDC Slovenska od roku 1996 az po rok 2002.(nie kompletne rocniky)

  • mlabudik51 16. január 2023 @11:22

    Inzerat neaktualny predane.

  • evinka 6. február 2023 @04:55

    Tiež som začínajúcou zberateľkou.
    Avšak nie je mi jasných pár vecí.
    Napr, či sú všetky produkty úplne nové alebo použité.
    Napr. pri známkách, ktoré vyzerajú ako nové je tá istá cena, ako pri tých istých známkach ale opečiatkovaných.
    A práve tieto detailné poznámky ohľadne stavu produktov mi akosi chýbajú.
    Osobne mám záujem len o nové, neporušené a neznečistené veci.
    Vopred dakujem za vysvetlenie.

  • Monika Podolská (POFIS) 6. február 2023 @07:06

    Dobrý deň, všetky produkty na našej stránke sú nové, nepoužité (priamo z výroby). Pečiatkované známky sú filatelistický produkt, ktorý neprešiel poštovou prevádzkou, sú to nepoužité známky opečiatkované pečiatkou dňa vydania známky. Cena pečiatkovanej známky je polovica nominálnej hodnoty plus DPH.

  • evinka 6. február 2023 @11:10

    Moc krát dakujem, presne to som chcela vedieť.

  • evinka 6. február 2023 @11:13

    Je možné niekde vidieť fotografiu zadnej strany obálky FDC?

  • evinka 13. február 2023 @08:11

    Aké sú presné rozmery FDC? Nikde to nemôžem nájsť.

  • m_gerec 13. február 2023 @09:38

    Prosím Vás, tieto otázky... Navštívte POFIS v BA alebo najbližšiu burzu/obchod a uvidíte, odmeriate... Alebo si nejakú FDC kúpte.

  • evinka 13. február 2023 @09:45

    Nechápem, ako môžu niekomu vadiť moje otázky.
    Som mimo Európy a práve minulý týždeň som si kúpila viac ako 100 FDC a iných vecí, a práve čakám na ich príchod. Moc mi chýbajú tieto dôležite detaily na stránkach Pofisu, chcela som si totiž dopredu pripraviť materiály...
    Ja som totiž tiež predajcom, no ale na mojich stránkach mám tak detailné info, že potencionálny záujmeca sa ani nemá na čo opýtať...

  • Monika Podolská (POFIS) 14. február 2023 @06:43

    Dobrý deň,
    FDC obálka má klasický C6 rozmer 114 x 162 mm (formát A6). Zmestí sa do nej 2 x zložený A4 formát papiera, alebo jedenkrát zložený A5 formát.

  • evinka 14. február 2023 @09:18

    Pani Podolska, moc ste mi pomohli, dakujem!
    Prave zajtra mi bude dorucenych 56 ks FDC a kedze sa predpripravujem vopred, tak som velmi rada, ze si mozem do zajtra pripravit viacero veci.

  • Monika Podolská (POFIS) 14. február 2023 @09:23

    Nie je začo, kľudne píšte, ak potrebujete akékoľvek informácie.
    MP

  • milos.cerven 20. február 2023 @12:03

    Ak by mal niekto záujem o FDC Slovenskej republiky za lepšiu cenu ako v oficiálnom predaji, viem ponúknuť aj s originálnymi albumami a albumovými listami OPTIMA classic.