Našiel som známky.

Pridať do obľúbených
  • rybar11 5. august 2021 @19:52

    Ahojte. Našiel som po otcovi rôzne známky. Vedel by mi niekto pomôcť či sú tam aj cennejšie kúsky?
    Ďakujem

  • rsvitok 9. august 2021 @16:39

    Základná orientácia o cene známok sa dá nájsť v katalógoch, napríklad tu: https://www.stampworld.com/. Jedna vec je katalógová cena známok a iná je reálna predateľnosť známky. Stačí si v tom katalógu pozrieť, koľko existuje ponúk na predaj tej ktorej známky a ponukové ceny za známku. Očakávať, že sa na našom trhu prejaví niekto záujem o kúpu známky s katalógovou cenou do 10-20€ je dosť iluzórne. Každý už tú známku má. Filatelisti sú na 99% staršia a stará generácia. Už si tú známku dávno kúpili a ďalšiu, vzhľadom na svoj príjem, nepotrebujú. Drahšie a drahé známky sa ešte ako tak dajú predať, napríklad cez uvedený stampworld. Ale už nie dlho. Filatelia je v posledných desaťročiach ustupujúci koníček. Mladí ľudia majú úplne iné záujmy ako o filateliu a starí filatelisti situáciu nezlepšia - odchádzajú.

  • daniela.medvecka13 3. apríl 2022 @21:42

    Pan rsvitok, keby sa trochu spropagovalo zberateľstvo známok možno by všetko bolo teraz inak. Ja mam 30 rokov a už dlho ma fascinujú známky, ibaže o tom nič neviem lebo sa to nemám odkiaľ dozvedieť.

  • karolmilan52 4. apríl 2022 @17:54

    p.daniela.medvecka13, kde bývate a ja Vám odporučím najbližší klub filatelistov, a možno aj zodpovedného človeka.