Spoločné vydanie s Mongolskom: Sokoliarstvo

Pridať do obľúbených
  • rsvitok 18. september 2020 @10:29

Naozaj dva týždne pred vydaním spoločného vydania s Mongolskom sa ešte nevie ako známka bude vyzerať, alebo je zakázané uverejniť v emisnom pláne jej podobu?

• m_gerec 19. september 2020 @12:02

Ja sa zase pýtam - ak je nominál najbežnejších 0,65 €, tak prečo náklad len 100 000 kusov?

• nal 21. september 2020 @10:50

Mongolsko patrí medzi krajiny, ktoré majú registrované sokoliarstvo v rámci nehmotného dedičstva UNESCO.
    Slovensko v tom zozname nie je.
    Veľmi milé zo strany Pofisu, že vydáva spoločné vydania o veciach, s ktorými nemáme nič dočinenia.
    https://ich.unesco.org/en/RL/falconry-a-living-human-heritage-01209

• jur1 21. september 2020 @14:58

nal - Počul som, že Slovensko sa pokúšalo o zápis, tak neviem, či sa mu to podarilo alebo nie, alebo to pripadne na deň vydania známky. V každom prípade, keď bude známka taká, ako je zobrazená na úvodnej stránke, tak rozšíri zbierku nevzhľadných slovenských nepodarkov, o ktoré sa nikto trhať nebude. Ešteže je náklad malý a nominal bežný. Keby vydali niečo s motívom na pravej strane úvodnej stránky pofisu, tak to by bola iná káva.

• jur1 21. september 2020 @15:03

nal - ale môžem Vás potešiť. Turkménsko má jednu z najdlhších tradícií sokoliarstva na svete, pravdepodobne 2. najstaršiu a ani ono nie je v UNESCU a tiež pred časom vydali k sokoliarstvu v krajine hárček http://home.nestor.minsk.by/fsunews/turkmen/2013/tm287-9.html .Možno sa približujeme práve jemu :-).

• J. Lipták 22. september 2020 @15:15

Tak už je uvádzaný náklad 200 000. ;)
    Rozmer však žiaľ obrovských 4 x 4 cm, takže na pohľadnice praktický nepoužiteľné.

• i.krizka 25. september 2020 @14:31

Bude Pofis mať v predaji aj známku, resp UTL vydané Mongolskom?

• iker1 27. september 2020 @20:39

Do vydania máme ešte 5 dní, Neverím tomu, že aj keď je to spoločné vydanie, že Mongolsko vydá rovnakú známku, s rovnakou témou áno, ale nie takúto.
    Jednoducho výtvarné umelecké smery sú rôzne a tento spôsob výtvarného umenia sa na známku nehodí. Nechcem uraziť autora, jeho umenie sa isto uplatní, ale na známku radšej nie.
    Nedá sa ani povedať, že primárne je známka určená na výplatu poštovného, lebo tento spôsob úhrady je v dnešnej dobe prekonaný.
    Zostáva pomaly tým známkam už len umelecká a zberteľská hodnota. A podľa smerovania Slovenskej pošty už podľa návrhov známok , výberu autorov a trlačiarne už ani tá.
    Už sa ani nečudujem, že filatelia na Slovensku takto upadá, pošta k tomu výrazne pomáha.
    Posledný zhasne

PS. Verím tomu, že Mongolsko vydá krásnu známku. Prekvapili by ma, ak by vydali náš návrh. Môžem sa mýliť, ale je to môj názor.

• J. Lipták 27. september 2020 @23:10

iker1: Možno by ste si mohli pozrieť ostatnú tvorbu autora Vladislava Roztoku: https://www.pofis.sk/katalog/autori/vladislav-rostoka

• iker1 28. september 2020 @09:12

Ospravedlňujem sa autorovi, ak to vyznelo neúctivo. Rešpektujem tvorbu, aj som bol na jeho výstave, len som vyjadril svoj názor ku konkrétnej známke a uznávam, že nemusí byť správny. Ešte raz sa ospravedlňujem, hlavne pánovi Rostokovi, môj príspevok nemal účel znevažovať jeho tvorbu.

• i.krizka 28. september 2020 @10:29

Pán Lupták,Roztoka je skvelý umelec, ale tvorba známok sa nedá hodnotiť hromadne. Každá známka je iná. Ja by som tiež na známke skôr privítal živých sokolov. Tieto Mongolské symboli patria skôr na ich známku.

• Monika Podolská (POFIS) 28. september 2020 @11:21

Známky Mongolska by sme mali mať k dispozícii, zatiaľ ale nevieme koľko a kedy, ale určite nie ku dňu vydania.

• iker1 15. október 2020 @11:24

Tak čakám a snažím sa niečo zistiť, ale po mongolskej známke ani slychu. Viete o nej niečo?
    https://mongolstamps.com/

• Monika Podolská (POFIS) 15. október 2020 @12:50

Dobrý deň, predpokladaný termín vydania mongolskej známky spoločného vydania je 15.12.2020.

Pripojte sa k nám na facebooku