Prosba o výrobu známok menšieho rozmeru

Pridať do obľúbených
  • J. Lipták 6. júl 2020 @18:09

Dobrý deň prajem,
    rád by som takto verejne vyzval kompetentných, aby Slovenská pošta vydávala známky v menšom rozmere. Týka sa to najmä známok určených pre zásielky do zahraničia v tarife 1,20 € a 1,30 € - teda známky určené napríklad na pohľadnice.

Tieto známky sú často obrovské alebo sú na výšku a zasahujú až do priestoru, kam sa píše adresa. Nerozumiem celkom, aký je toho dôvod. Myslím, že bohate by postačovali známky v malom formáte 22 x 26,5 mm ako sú výplatné známky. Mnohé aj pekné známky v hodnotách, aké potrebujem, si nemôžem kúpiť, lebo sa proste nezmestia na bežnú pohľadnicu.

Z pre mňa neznámeho dôvodu výplatné známky akurát v hodnotách 1,20 € a 1,30 € neexistujú (iba 1,33 €, ktorá už je vypredaná). Rád by som navrhol, aby boli doplnené aj tieto nominálne hodnoty, alebo aby boli vydané skrátka známky pre pohľadnice v menšom formáte.

Taktiež by bolo dobré si uvedomiť, že séria výplatných známok bola naposledy vydaná v roku 2009, ak sa nemýlim, čiže už 11 rokov nevyšli žiadne nové motívy výplatných známok...

Ďakujem

J. Lipták

Pripojte sa k nám na facebooku