Príležitostná a denná pečiatka pošty

Pridať do obľúbených
 • ristvan 24. jún 2020 @21:19

  Pozdravujem, stále platí že príležitostná poštová pečiatka (PPP) v deň, ktorý je na nej uvedený nahrádza dennú pečiatku pošty ?
  Dnes mi bol doručený ako poďakovanie za hlasovanie poštový lístok „1.miesto v ankete o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2019 “ spolu s rovnakou PPP a rovno cez PPP je prerazený štvorcový oznam „ Používajte správne PSČ, urýchlite tým dodanie Vašej zásielky“ spolu s dennou pečiatkou pošty s tým istým dátumom 22.6.2020..... Ešte keby to bolo zasielané iný deň , a nebola prerazená PPP len použitá obyčajná okrúhla denná pečiatka vedľa PPP tak to nejak pochopím a budiž , ale toto vyzerá otrasne.....ako keby to razili deti v materskej škole pri hre na poštárov :-) .... bolo nutné poštový lístok takto znehodnotiť ?
  Pozrel som si v albume spätne „anketové“ poštové lístky ... spočiatku bývali číslované a zasielané v samostatnej tiež číslovanej obálke, to bola ozaj pedantná robota a pekná pamiatka hodná názvu POĎAKOVANIE ZA HLASOVANIE.... je to škoda, isto to stojí kopu času a námahy viacerých ľudí kým sa vypíše a orazí 765 poštových lístkov pre všetkých účastníkov ankety a posledná fáza celý produkt potom takto " vylepší "....

 • J. Lipták 24. jún 2020 @22:12

  To máte vzácnosť. :) Mňa mrzí, že môj poštový lístok došiel pokrčený...

 • burcostefan 25. jún 2020 @10:08

  Moja zásielka je tiež "prepečiatkovaná" a aj trochu dokrčená...ďakujem!

 • Jari 25. jún 2020 @15:25

  Mne dorucili listok v perfektnom stave. Je tiez peciatkovany dvojitou peciatkou a do toho oznam „ Používajte správne PSČ, urýchlite tým dodanie Vašej zásielky“, hoci sa pouzilo spravne PSC.

 • Tono 26. jún 2020 @09:04

  V rodine sme poslali do ankety a dostali 2 postove listky, jeden peciatkovany podla textu ako pise pan Jari, teda 2 peciatky, druhy len s peciatkou Stefanika, skoda, ze sa sem neda pre ilustraciu vkladat aj obrazok...Podla pisaneho rukopisu - textu adresy prijemcov kazdy listok pisala ina osoba a mozno podane na inej poste. Nechapem, preco pracovnicka na poste nebola o tom upovedomena, ako to maju pecaitkovat. Ale inak som spokojny, lebo mi vysiel tip.

 • rsvitok 26. jún 2020 @11:25

  Pripájam sa aj ja k pečiatkovému gulášu. Ja mám na lístku nie dve pečiatky, ale až tri. Dve sú s dátumom 22.6 ako ich už popísal ristvan. Na poštovom lístku je i tretia pečiatka, z 23.6 Žilina 022. Poštový lístok je v perfektnom stave so správnym smerovacím číslom do Zvolena.

 • Vojtech Jankovič 3. júl 2020 @15:23

  Mrzí za ma, že to takto dopadlo, na pošte, kde sa všetky lístky posielali naraz boli upozornení, že príležitostná pečiatka postačuje - strojová pečiatka sa na lístky dostala až pri automatizovanom triedení na linke.
  (Aby som minimalizoval problémy s kvalitou pečiatok a aby lístky boli zaslané skutočne všetkým, ktorí udali svoju poštovú adresu, dal som si záležať, adresy dom prekontroloval a všetky lístky som vlastnoručne napísal a opečiatkoval (akurát zopár lístkov mi pomohla napísať priateľka, preto je tam iné písmo).

 • Vojtech Jankovič 3. júl 2020 @15:27

  Prosím, tých, ktorí dostali akokoľvek poškodený alebo "prepečiatkovaný" poštový lístok viacerými pečiatkami, aby mi poslali obrázok (ak sa dá vo vyššej kvalite a celý) na emailovú adresu filanotes@gmail.com. Možno sa s tým bude dať niečo urobiť.... Ďakujem!

Pripojte sa k nám na facebooku