Špeciálna emisia príplatkovej známky

Pridať do obľúbených
 • nal 3. apríl 2020 @17:52

  Príjemný deň. Tieto dni, ktoré prežívame, sú mimoriadne a nedajú sa s ničím porovnať.
  Viem, že návrhy zámok sa dávajú na najbližšie 2 roky, avšak teraz by bolo gesto vydať po rokoch opäť príplatkové známky. Konkrétne T2 50g + 0,15€ (celková hodnota by bola 0,8€), T2 100g + 0,15€ (0,9€) a T1 50g + 0,15€ (0,95€). Podobne, ako tomu bolo v roku 1993 https://www.pofis.sk/katalog/produkty/znamka-1993-cerveny-kriz
  Dôvod, prečo by mala takáto známka výjsť, je pomoc pre zdravotníctvo.
  Ak by známky vyšli v nákladoch 1 mil. / 0,5 mil. / 0.5 mil., pre slovenské zdravotníctvo by sme vedeli vyzbierať 300.000€. Za takú sumu sa dá kúpiť 30 ks pľúcnej ventilácie. Samozrejme, že aj za pomoci REMPO a Tiskárny Hradiško, ktorí by sa vzali nákladov na honorár.
  Tých 15 centov navyše na zásielku neznamená veľa, no v mnohom vie pomôcť. Je to o solidarite.

 • J. Lipták 3. apríl 2020 @20:16

  Výborný nápad. Určite by som pri kúpe uprednostnil takéto známky, aj by to bolo pekné gesto a zároveň dobrý marketingový ťah.

 • m_gerec 4. apríl 2020 @09:05

  Z tohto nápadu nie som nadšený, mali sme 2 príplatkové známky ale nakoniec boli spotrebované neskôr a bez príplatku (viď. https://www.infofila.cz/slovenska-znamkova-tvorba-a-sluzby-slovenskej-post-r-2-c-2431 otázka č. 8). Orientačne vypočítaný prínos 300 tis. € je len kvapka v mori. A čo používatelia mobilných telefónov, kde sa otáčajú onakvejšie čiastky ako v poštových službách?

 • Vojtech Jankovič 4. apríl 2020 @13:46

  Ja si na rozdiel od Mira Gereca myslím, že je to veľmi dobrý nápad, dokonca som ho už pred niekoľkými dňami adresoval predsedovi ZSF, aby skúsil preskúmať možnosti priamo na Ministerstve dopravy SR. Zatiaľ nemá odozvu a odporúčal riešiť to cez POFIS, resp. Slovenskú poštu, čo toto formou aj robím.
  Miro, problém tých dvoch známok bol v tom, že bežní ľudia nemali potuchy o tom, čo je to príplatková známka a na čo ten príplatok slúžil. Ak by sa to teraz rozumne ošetrilo a peniaze by išli presne tam kam je to potrebné, verejnosť by tomu bola isto naklonená. Všetko je to len vecou flexibility a ochoty zodpovedných pre to niečo urobiť. A pri tom je to v celku jednoduché....
  (S mobilnými telefónmi máš pravdu, no to sem nepatrí - nebavme sa tu o mobilných telefónoch, riešme to, čo tu vieme riešiť alebo aspoň tomu pomôcť).

 • Vojtech Jankovič 4. apríl 2020 @13:51

  Dokonca si myslím, že takáto známka by mohla byť aj námetom na SPOLOČNÉ VYDANIE, ktoré by ňou Slovensko a Slovenská pošta mohla iniciovať. Ak by vyšla aspoň v niekoľkých krajinách profit sa násobne zvýši.
  A v neposlednom rade (i keď to je teraz druhoradé!) by si laická verejnosť uvedomila, že aj poštové známky (a za nimi filatelisti) môžu priniesť niečo pozitívne. Tak to SPOLU pomôžme priniesť!

 • m_gerec 4. apríl 2020 @15:09

  Spomeňme si na nedávnu tragédiu zhorenej bytovky v Prešove, koľko peňazí a akou formou sa vyzbieralo. Pripomeňme si, kto v súčasnosti používa poštové služby - úrady a firmy posielajú listy a novoročné želania, súkromne sa posielajú dovolenkové, veľkonočné a vianočné pohľadnice, maturitné, promočné, svadobné a úmrtné oznámenia. Kto zo súkromných osôb ešte používa komunikáciu poštou? Starší ľudia...

 • rsvitok 4. apríl 2020 @15:13

  Prikláňam sa k názoru pána Gereca. Nielenže vydávať príplatkové známky v 1993 a 1996 bolo uletené, dnes by to bolo už čosi úplne mimo. Financie na zdolanie krízy sú niekde inde ako v známkach s príplatkom. Niečo iné by bolo vydanie známky bez príplatku, ku koronavírusu. Podobne ako boli známky k rakovine , fajčeniu, drogám... Nepatria síce k najvyhľadávanejším, skôr sú málo vyhľadávané, ale ako určitá, možno diskutabilná forma propagandy, snáď splnili svoj účel.

 • nal 4. apríl 2020 @15:35

  Pán m_gerec, a koľko korešpondencie majú spoločnosti?
  Malé, stredné i veľké. Neviem ako u vás, ale my posielame do mesiaca značné množstvo zásielok. A nemám problém si priplatiť 15 či 30€ za mesiac.
  Ak by ste vy nechceli využiť uvedený typ známky, nech sa páči. Využijete klasický nominál.
  A ak neposielate ani poštu, posielajte maily. Je to absolútne v poriadku.
  Vyjadrili ste svoj názor raz a nemusíte ho písať 2-3x.
  ---
  Pán rsvitok, samozrejme. Slovenská pošta môže vydať aj "nepríplatkovú" známku a povedať, že predaj z nej ide na uvedenú charitatívnu vec.
  ---
  Za posledných 100 rokov sa v histórií celého sveta nezopakovala podobná pandémia. Presnejšie, od španielskej chrípky. Je viac než 100% isté, že skôr či neskôr bude COVID19 námetom na poštovej známke.
  Vážiť si prácu zdravotníkov, ktorí nasadzujú svoje zdravie a niektorí aj životy, je zbytočné po roku, 10 rokoch či 50 rokoch. Vieme si ich úctiť tu a teraz. A pomôcť ich práci.
  A tak, ako písal aj p. Jankovič, malo by ísť o spoločné vydanie viacerých krajín.
  A iniciátorom môže byť práve naša pošta.

 • J. Lipták 4. apríl 2020 @15:46

  Dá sa na to pozrieť aj opačne - práve vďaka tomu, že kúpou známky by šli nejaké peniaze ako pomoc zdravotníctvu, by si tieto známky kúpili aj ľudia, ktorí inak známky nekupujú.

 • Tono 6. apríl 2020 @13:18

  Vsetky navrhy o vydani kde akych emisii priplatkovych znamok su hlupost a neefektivne vynalozene financie na vyrobu, predaj a nasledny zisk, ktory by sa niekomu odovzdal..... Vo financnej potrebe, ci injekcii su to omrvinky a strasne vela roboty okolo. Kym sa nieco vyrobi, vytlaci, distribuuje, preda, vsetko prehrmi a budu dalsie ( ine ) problemy. Nechapem, preco by takuto Corona situaciu mala sanovat, ci ciastocne ( neefektivne ) zachranovat edicia priplatkovych znamok.... Pri pomysleni, ze v kalendarnom roku mame uz aj 4 ine, rozne celonarodne zbierky... ( Narcis, pastelka, cerveny nos a pod.), filatelia, ci skor ( dochodci ) to nevytrhnu.

Pripojte sa k nám na facebooku