poškodena známka a jej hodnota

Pridať do obľúbených
  • dodomajkl 26. december 2017 @10:31

    zdravím mám jednu známku ktorá má hodnotu 250 alebo 300 eur ale je poškodená niekto ju odlepoval tak že ju potrhal zo zadnej strany a dokonca je tam aj diera .chcem sa spytat či takato znamka má vobec nejaku hodnotu alebo nie .dalšia vec ohladom tejto znamky je zubkovanie chcem sa spytat aky rozmer sa udava v roznom zubkovani ako prvy pretoze tato znamka ma 2 rozne rozmery zubkovania a aj hodnota tejto znamky je rozna pri prehodenom zubkovani za radu velmi pekne dakujem

    https://www.stampworld.com/stamps/Austria/Postage-stamps/g0229/

  • karolmilan52 27. december 2017 @20:25

    Poškodená známka s dierou nemá žiadnú hodnotu. Je ako deravé vedro na vodu. Zúbkovanie je počet zúbkov (perforačných otvorov) v rozsahu 20 mm. Prvý údaj udáva zúbkovanie vodorovné, druhý údaj zúbkovanie zvislé. U prederavenej známke je zbytočné zisťovať perforáciu. A hodnota (cena) poštovej známky, je taká, za akú ju dokážete predať. Osobná, individuálna hodnota je spravidla vyššia.

  • micka 28. december 2017 @11:35

    Takáto známka, aj keby to bol modrý Mauritius, má aspoň výchovnú hodnotu, napr. pre mladých filatelistov, ako príklad toho, ako sa nemá narábať so známkou, avšak v prípade veľmi vzácnych a drahých známok by sa určite našiel odborník, čo by ju dokázal zreparovať

  • m_gerec 29. december 2017 @08:50

    Takýmto známkam sa v zberateľskom slangu hovorí "kosti". Poškodenie je nevratný stav, akákoľvek reparácia (doplnenie chýbajúceho zúbku, zaplnenie "okna", opätovné nanesenie lepu a pod.) sa dá spoznať a kvalitu známky nevráti. Ba naopak - najhorší prípad je, ak sa ju pokúsite predať ako bezchybnú - stratíte dôveru partnerov, každá ďalšia Vami ponúkaná známka bude podozrivá. "Kosti" veľmi vzácnych, hlavne klasických známok majú význam pre znalcov ako porovnávací materiál, ale to nie je tento prípad...

  • Tono 29. december 2017 @09:09

    Akykolvek zasah ci reparacia, mala oprava znamky je bezvyznamny a bezcenny krok. Taketo znamky nepatria do zbierky, nemali by sluzit ani ako metodicky material, jedine ak, tak len na ukazku a vysvetlenie, ako sa nema narabat s filatelistickym materialom a ze takyto material sa nezbiera a zbytocne zabera miesto v zasobniku.

  • dodomajkl 29. december 2017 @18:37

    známke nechyba ani kusok prednej strany len zo zadu je akoby narezavane a ked ten kusok odtiahnem tak je vidiet diera s prednej strany nie je to moja chyba znamky som dostal ako 100 kilove či lepene na vystrižkoch alebo uz poodlepovane