Lepidlo na posledných poštových známkach Slovenskej pošty

Pridať do obľúbených
  • stefanhrbaty 13. december 2017 @20:51

    Vážení filatelisti, poštári, bežní používatelia (alebo napísať ojedinelí?) poštových známok!
    Neviem, či som si to všimol a stretol sa s tým iba ja, ale posledné vydania SK poštových známok (vianočné, deň pošt. známky) vôbec nelepia. Musíte ich pomaly lepiť lepidlom. Neviem, či už pošta šetrí i na tomto, alebo je to iba ďalší z dôkazov, že poštové známky v súčasnosti tlačia iba odborníci, ktorí sa v tom najlepšie vyznajú, a používajú bombastické technológie, až také dokonalé, že známka stráca jeden zo svojich základných funkčných prvkov - že sa dá po navlhčení jednoducho nalepiť na papierovú obálku...
    S.H.

  • rsvitok 14. december 2017 @11:34

    Musím potvrdiť slová pána Hrbatého. Fakt sa mi vianočné známky zle lepili.

  • Monika Podolská (POFIS) 14. december 2017 @11:51

    Slovenská pošta, a.s., nie je výrobcom poštových známok, ale ich vydavateľom, pričom výroba sa objednáva v certifikovanej ceninovej tlačiarni, ktorou je od 25.7.2017 spoločnosť REMPO, s.r.o. Problémy s lepením nových poštových známok sú spôsobené novým druhom papiera s unikátnymi ochrannými prvkami, ktorý bol vyrobený spoločnosťou Security Paper Mill pre potreby Slovenskej pošty, a.s., pretože doterajšie poštové známky boli vyrobené na papieri spoločnosti Tullis Russell, z ktorých sa pomerne ľahko dala zmazať poštová pečiatka a známka sa dala použiť na škodu pošty sekundárne v poštovom styku. Nové známky sa testovali na viacerých podkladoch, a faktom je, že ich treba po nalepení lepšie pritlačiť. O probléme s nevyrovnanou lepivosťou poštových známok sme informovali spoločnosť Rempo, ktorá prisľúbila, že v budúcom roku zabezpečí iný druh papiera s lepšou priľnavosťou k rôznym druhom papiera.
    POFIS

  • i.krizka 15. december 2017 @09:41

    A už je tu Rempo, namiesto Prahy,dalo sa predpokadať aj ďalšie komplikácie.