overenie pravosti v okoli ke

Pridať do obľúbených
  • jimmy12 9. február 2013 @13:50

    dobry den zaujimalo by ma ci je v okoli ke niekto kto dokaze znamku overit

  • peter 9. február 2013 @20:06

    Dobrý večer, otázka je postavená veľmi všeobecne, žiadny odborník nemôže vedieť spoľahlivo posúdiť akúkoľvek známku. Preto je treba najprv bližšie špecifikovať o akú známkovú krajinu ide a obdobie vydania. Potom sa možno vyjadriť bližšie.

  • Vojtech Jankovič 11. február 2013 @13:40

    Nadviažem na Petra otázkou, či chcete známky overiť alebo oceniť.
    V prípade overenia je skutočne dôležité, aby ste napísali o aké známky ide, lebo zväzoví znalci, ktorí túto činnosť vykonávajú, sú špecializovaní na krajiny a obdobia (napr. povojnové Československo, Slovenský štát 1939 - 1945, ČSR I. 1918 - 1939 a pod.). Premetom overenia je zistenie, či ide o známku (alebo celistvosť) pravú alebo falšovanú. Ak ide o pravú, znalec vydá certifikát pravosti. To je všetko, neurčuje hodnotu známky. Netreba asi uvádzať, že predmetom overenia sú len vzácne známky, ktoré sa zvyknú faľšovať a že za overenie sa platí.
    V prípade ocenenia známky alebo zbierky ide o určenie jej hodnoty. Na to nepotrebujete znalca ale skúseného odborníka, ktorý sa vyzná v oblasti, ktorej sa známka alebo zbierka týka alebo obchodníka, ktorý vám rovno ponúkne cenu (ak je pre neho vôbec zbierka zaujímavá).
    Viac informácií o tejto objlasti nájdete napríklad na stránke: http://www.postoveznamky.sk/co-zbierame-hodnota-zbierky

  • jimmy12 13. február 2013 @17:23

    mate pravdu zle som sa vyjadril skor som chcel vediet aku cenu maju znamky
    viete mi nikoho poradit v okoli ke??
    dik

  • peter 13. február 2013 @19:45

    Vážený jimmy12, aj by Vám určite niekto poradil, ale opäť ste neuviedli o aké známky ide... Či ide o systematicky budovanú zbierku niektorej známkovej krajiny podľa katalógu alebo o zbierku podľa zvoleného námetu, alebo ide len
    o súbor rôznych známok, napr. z bežnej korešpondencie.

  • jimmy12 13. február 2013 @21:53

    su to rozne znamky ale najviac ma zaujima cena ceskoslovenskych a starych rakuskych a nemeckych.
    pripadne sem mozem nabuduci tyzden ked to oskenujem hodit link

  • m_gerec 14. február 2013 @08:58

    Jednoduchsie bude prist na filatelisticku burzu Spolku kosickych filatelistov kde su k dispozicii katalogy Michel a skuseni zberatelia. Stretavame sa kazdu nedelu 9.00-11.00 na tretom poschodi vyskovej budovy zeleznicnej stanice (vchod okolo vypravcov na 1. nastupisti). Tuto nedelu je velka burza na Jedlikovej ulici na Terase 8.00-12.00 takze burza na stanici sa nekona.