1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda

Pridať do obľúbených
  • janoB81 30. október 2012 @22:32

    Dobrý deň, na stránke Českej pošty som našiel informáciu, že emisia 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu má byť spoločné vydanie Českej pošty a Slovenskej pošty (a možno aj Vatikánskej pošty). Keďže na slovenskom Pofise som nikde takúto informáciu nenašiel, chcem si overiť, či to je pravdivá informácia. Ďakujem.

  • Veronika Vančová (POFIS) 31. október 2012 @08:26

    Dobrý deň, áno, Slovenská pošta plánuje vydať poštovú známku 1150. výročie príchodu Cyrila a Metoda ako spoločné vydanie troch krajín (Slovensko - Česká republika a Vatikán). Momentálne je však ešte všetko v štádiu rokovaní a preto ste u nás na stránke túto informáciu nenašli.

  • micka 22. november 2012 @11:20

    Dobrý deň, zaujíma ma, či Slovenská pošta neuvažuje o vydaní FDC k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a sv. Metoda spolu avizovanou Eurovou mincou ktorá bude vydaná NBS s rovnakým námetom? Myslím, že by to bol zaujímavý počin pre filatelistov aj obohatenie zbierok s náboženským, literárnym, historickým a vôbec kultúrnym námetom.

  • Zucpan 23. november 2012 @13:14

    A vi jak Ceska posta tak i Slovenska, ze spolecne vydani s tetimi zememi pripisuje sene taky i Ruska Posta do emisniho planu? Aspon nelezla by Ruska posta s radami do nasich zemi...

  • Zucpan 23. november 2012 @13:14

    pripisuje sebe taky i

  • Roman Magdolen 31. január 2013 @17:29

    Dobry den, chcel by som sa spytat, ci POFIS planuje k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda vydat numizmaticku obalku kedze NBS ma v emisnom plane v maji tohto roku vydanie pamatnej dvojeurovej mince k tomuto vyrociu. Ak ano, v akom termine a naklade. Dakujem za odpoved.

  • Veronika Vančová (POFIS) 1. február 2013 @06:41

    Dobrý deň, áno, plánujeme doplniť sériu numizmatických obálok aj s emisiou poštovej známky 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda.
    Dátum vydania bude totožný s dátumom vydania poštovej známky t.j. 12. 6. 2013. Náklad ešte nemáme presne stanovený ale predpoklad je 2000 ks.