Albumové listy SR

Pridať do obľúbených
  • dravec 4. marec 2011 @13:19

    Dobry den,
    vie mi niekto poradit podla coho postupovat pri tvorbe vlastnych albumovych listov. Pripadne moze mi niekto ukazat vlastne albumove listy? Dakujem

  • peter 5. marec 2011 @19:39

    Dobrý večer,
    na stránke www.japhila.cz nájdete adresy na množstvo filatelistických výstavných exponátov takmer všetkých odborov, a tým aj rôzne možnosti tvorby albumových listov.

  • m_gerec 6. marec 2011 @18:48

    Velmi zasluznu pracu najdete aj na http://www.filaso.cz/

  • dravec 7. marec 2011 @08:23

    Vsetkym dakujem za radu, samozrejme uvitam aj dalsie rady a typy. Pripadne by ma tiez zaujimalo co doporucujete, vlastnu vyrobu albumu alebo kupit si albumy od ERVO, Zberatel...

  • karol 29. marec 2011 @19:54

    Najjednoduchšie je si albumové listy kúpiť, ale rozsahu, usporiadaniu a popisu známok sa musíte prispôsobiť.
    Sú cenovo dostupné. Aj zahraničné veľké firmy majú rozdiely v obsahu a popisu známok. Ak si chcete vytvoriť albumové listy sám, ujasnite si akú zbierku chcete mať na vlastných listoch, v akom rozsahu, popisy, rôzné kresby, rámčeky, číslovanie listov,... Pre jednoduché popisy a kresby postačuje program WORD, pre rôzné kresby, obrázky, umelecké efekty je nutné mať a ovládať napr. Corel DRAW. Menej skúsenému zaberie veľa času vytvoriť si vlastné albumové listy, aj hodiny na 1 list.

  • m.kello 30. marec 2011 @10:18

    Zdravim, ja by som sa chcel opytat na temu albumovych listov. Kazdorocne nam do emisnych planov zacinaju pribudat tzv. Spolocne vydania znamok s inymi krajinami, kde obe alebo viac krajin vydaju znamku na spolocnu temu, vydaju FDC, PL ci harcek. Stretli ste sa niekde s tym aby existovali predtlacene albumove listy na taketo vydania? Ako samozrejme ze je moznost si takyto list pracne vyrobit, ale jednoduchsie by to bolo uz mat predtlacene. V klasickych albumovych rocnikovych listoch je len SR varianta. Neviem ako v specializovanych listoch ale myslim ze tam sa zo zahranicnou variantou nepocita. Bolo by pekne mat vkusny albumovy list na taketo vydanie kde by bolo miesto tak na SR znamku ako aj zahranicnu, ich PL ci harcek, eventualne FDC aby to bolo pokope.

  • peter 30. marec 2011 @21:25

    Dobrý večer,
    výrobcovia albumových listov, vydávaných pre jednotlivé známkové krajiny nazaraďujú na listy známky spoločných vydaní štátov, ktorých sa to recipročne týka, pretože ide o materiál iných krajín. V tomto prípade ostáva len a len na zberateľovi, aby si takýto albumový list vyrobil vo vlastnej réžii. Po prechode na albumové listy formátu A 4 je ich zhotovenie jednoduchšie z dôvodu možnosti použiť dostupnú počítačovú techniku. Druhá alternatíva je spýtať sa firmy Zberateľ, Bratislava, či by na objednávku taký list nevyhotovili. Adresa: www.zberatel.eu

  • vladimir.trvalec 17. jún 2018 @12:02

    Dobrý deň,
    vyrobil som si vlastné albumové listy, potrebujem ich dať zaskliť. Viete mi poskytnúť kontakt na niekoho, kto to robí? Ďakujem

  • Ferdo1 19. jún 2018 @09:19

    Ja som si vyrobil albumové listy pre ČSR I, ČSR II, Slovenský štát aj BuM. Zasklil som si ich sám s nakúpených havidiek. Zadajte email a ja Vám pošlem listy z nich a to Vám poslúži ako vzor prípadne ich môžete priamo použiť ak Vám budú vyhovovať. Prípadne Vám pošlem foto z mojich h už vyrobených albumových listov.

  • Absolut4 22. jún 2018 @19:06

    Pan Vladimir. Napiste mi na Absolut4@azet.sk. Rad Vam pomozem.