znehodnotene znamky

Pridať do obľúbených
  • huno 3. február 2010 @10:48

    Kedy bude zverejnene ake znamky a aky pocet bolo oficialme znehodnotenych po 31.12.2009. Dakujem.

  • Monika Podolská (POFIS) 3. február 2010 @13:40

    Dobrý deň,

    podľa Generálneho zákona o zavedení meny euro v Slovenskej republike ....
    § 42a
    Prechodné ustanovenia účinné
    účinné od 1. januára 2008

    "(2) Do 90 dní od skončenia platnosti poštových známok a poštových celín podľa odseku 1 je poskytovateľ univerzálnej služby povinný vykonať a dokončiť stiahnutie poštových známok a poštových celín, na ktorých je nominálna hodnota uvedená v slovenskej mene, a stiahnuté poštové známky a poštové celiny vrátane prípadných zásob takýchto poštových známok a poštových celín zničiť v spolupráci s ministerstvom."

    Množstvo zničených poštových cenín je interná informácia SP, a.s.

  • huno 4. február 2010 @09:39

    To mi chcete povedat, ze pocty znehodnotenych znamok nebudu zverejnene?Aky to ma vyznam pre SP, a.s. Pre zberatelov to isty vyznam ma.....

  • m_gerec 4. február 2010 @09:58

    Je velmi jednoduche pouzit formulku "interna informacia SP", viete ju aj logicky zdovodnit?
    Ja osobne si predstavujem, ze SP resp. MDPT poskytne na svojej internetovej stranke zoznam v strukture: , , . Uvital by som aj udaj , stacilo by len prevziat udaje z podnikoveho informacneho systemu SAP.
    Som presvedceny, ze tato informacia existuje uz v tejto chvili, ide predsa o vyuctovanie nominalnych hodnot.
    V takejto forme by sa aj mohla publikovat v katalogoch, nie pri konkretnej emisii ale v suhrnej tabulke na niektorej z poslednych stran, kde by si kazdy zberatel mohol najst znamku, ktora ho zaujima. Bohuzial, u vyplatnych znamok v pocte znicenych kusov budu zamiesane rozne dotlace na roznych paieroch atd., ale s tym uz nic neurobime.
    V tejto chvili by sa mali SP a MDPT zachovat ako seriozni vydavatelia a nic nezatajovat!

  • m_gerec 4. február 2010 @10:01

    Opravujem vety, ktore Vas textovy editor domotal:

    Ja osobne si predstavujem, ze SP resp. MDPT poskytne na svojej internetovej stranke stranke zoznam v strukture: CISLO EMISIE, NAZOV EMISIE, POCET ZNICENYCH KUSOV. Uvital by som aj udaj KONECNY NAKLAD, stacilo by len prevziat udaje z podnikoveho informacneho systemu SAP.