1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu

Pridať do obľúbených
  • Peter 15. jún 2013 @16:28

    Bude vydaná aj numizmaticka obálka?

  • Veronika Vančová (POFIS) 17. jún 2013 @08:20

    Dobrý deň, áno SP vydá aj numizmatickú obálku. Národná banka emituje mincu 5. 7. a preto budú obálky v predaji približne v druhej polovici júla.

  • mariancoins 24. júl 2013 @17:22

    Kedy bude asi približne vydaná numizmaticka obálka?

  • apbsrejber 26. júl 2013 @08:03

    Dobrý den, jak můžu sehnat aršík a známku k výročí příchodu Cyrila a Metoděje vydané na Slovensku?

  • Peter 29. júl 2013 @14:32

    Mesiac Júl sa už pomali končí a obálka stále nič. Ja len dúfam že to všetko zase nevykupia obchodníci ako to bolo s prvou obalkou a teraz ich predávajú po 30 euro :-((

  • mariancoins 29. júl 2013 @15:16

    Veru tak : mal by tam byť dáky limit !

  • miloslav.figura 11. september 2013 @18:59

    Nejak mi ušla informácia, prečo bol preškrtnutý nominál na neperforovanom číslovanom hárčeku známky 1150. výročie C+M ako prílohy knižnej publikácii 1150. výr. príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu.
    Vo Vašom POFIS katalógu je uvedené len:
    Súčasťou publikácie je číslovaný, neperforovaný hárček poštovej známky "1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu".
    Ráta sa hárček do ročníka ? Bude zaradený aj do vydávaných ročníkových katalógov ? Ďakujem.

  • Martin Vančo (POFIS) 12. september 2013 @09:31

    Dobrý deň,

    žiadna informácia Vám neušla. Nominálna hodnota býva na poštových známkach prečiarknutá z dôvodu znehodnotenia známky, pretože neslúži na úhradu poštových služieb, ale je výlučne zberateľskou prílohou publikácie, preto je na hárčeku aj číslovanie (klasické známky inak nečíslujeme). Ak by nominál prečiarknutý nebol, mohlo by sa to považovať za nové vydanie poštovej známky v počte 2000 ks, ktorým by sa nedali zabezpečiť požiadavky filaetlistického trhu, čo by bolo proti Filatelistickému kódexu Svetovej poštovej únie a mohlo by sa to považovať za špekulatívne vydanie.

    Z vyššie uvedených dôvodov tento variant známky sa nemôže považovať za nové vydanie, a preto by sa ani nemal rátať do ročníka známok. Ročníkové katalógy ale nevydáva Slovenská pošta, a.s., takže čo sa tam objaví Vám nevieme garantovať.

    S pozdravom,

    Mgr. Martin Vančo, PhD.
    Vedúci Odboru POFIS

  • OHAJ 1. október 2013 @13:22

    veru, keď som videl tú preśkrknutú hodnotu, tiež mi sánka padla dolu - kniha za 23 EUR a ešte i známku znehodnotíte, pre istotu aby nemala ofic. hodnotu (keby tam boli prilozene harceky ČR,VATIKAN, BULHARSKO to už by bolo iné kafé

    PS: ale kniha je pekná, ako darček potešila (ale cena je privysoká!)

  • slavkaf11 8. október 2013 @20:12

    DOBRY DEN DA SA ESTE KUPIT NIEKDE ZNAMKY CYRILA A METODA CESKU BULHARSKU A VATIKAN DAKUJEM

  • rusyn 2. november 2013 @10:56

    Nai pozvánke na uvedenie poštových známok Ochrana prírody - minerály... bolo napísané, že na uvedení bude aj príležitostná pečiatka, ale nikde som jej podobu nenašiel. Nemohli by ste ju uverejniť. S pozdravom A. Zozuľák

  • Monika Podolská (POFIS) 2. november 2013 @16:44

    Prilezitostna peciatka zo dna 12.10. je uvedena v katalogu medzi peciatkami.