Použiteľné známky?

Pridať do obľúbených
  • kayman 10. október 2013 @08:56

    Trochu mi to nie je jasné, tie známky čo si tu kúpim tka môžem normálne použiť potom na posielanie? Posielam veľa pohľadníc (postcrossing.com) a rád by som dal aj pekné známky na ne, nielen tie klasické na pošte čo majú.. (Tam veľa krát ani nedajú známku :( ).
    Alebo toto sú len nejaké zberateľské? Lebo na viacerých sa niekto pýtal či sú aj nalepovacie alebo nie..
    Vďaka :)

  • Veronika Vančová (POFIS) 10. október 2013 @09:08

    Pekný dobrý deň, všetky poštové známky s nominálnou hodnotou v € príp. so špecifickým symbolom (T2 50 g, T 1 100 g...) sú platné v poštovom styku. Na pohľadnicu potrebujete podľa Tarify SP nominálnu hodnotu 0,45 € príp. T2 50 g. Máme k dispozícii aj tzv. samolepkové známky a tie sa nachádzajú v známkových zošítkoch, ktoré nájdete v sekcii katalóg - produkty - známkové zošítky.

  • Veronika Vančová (POFIS) 10. október 2013 @12:00

    ešte dodám, že ak by ste posielali pohľadnice do zahraničia, tak potrebujete na zásielku 2. triedy do 50 g do európy 0,90 € a do sveta 1 €.

  • flashpietro 11. október 2013 @00:06

    ....a jeden čas boli aj automatové, ktoré sa z nejakých príčin vytratili, veronika čo k tomu dodáte? :)

  • Veronika Vančová (POFIS) 11. október 2013 @09:51

    automatové známky existovali do roku 2009. Po zavedení eura sa táto služba neobnovila.

  • kayman 14. október 2013 @10:49

    Ďakujem za odpoveď :) Pohľadnice posielam do zahraničia, ceny viem. Len na pošte mi vždy predali len tie obyčajné - bežné. Tu sú v ponuke pekné a zaujímavé a tie chcem posielať :) Hlavne preto, že na pošte už málokedy mi známky nalepili na pohľadnicu - pritom je to škoda lebo na pohladniciach sú najkrajšie :)

  • kayman 16. október 2013 @14:02

    Ak to správne chápem, známky s označením T1 a T2 môžem tiež použiť na zasielanie do zahraničia? S tým, že ich nominálna hodnota bude 0,80€, 0,65€ a 0,45€.

  • Monika Podolská (POFIS) 16. október 2013 @14:55

    Áno, všetky platné známky sa dajú použiť na zasielanie v SR a aj do celého sveta. Označenie T1 a T2 vyjadruje len ich nominálnu hodnotu, ale neobmedzuje ich použitie.

  • kayman 16. október 2013 @15:07

    Ďakujem :)

  • karolnagy77 24. február 2015 @21:09

    Veronika Vančová (POFIS) 10. október 2013 @12:00

    ešte dodám, že ak by ste posielali pohľadnice do zahraničia, tak potrebujete na zásielku 2. triedy do 50 g do európy 0,90 € a do sveta 1 €.

    A ešte dodám, že máme aj "blízke zahraničie" - a síce ČR - tam platíme za uvedenú zásielku len 0,80 €

  • OHAJ 28. február 2015 @10:41

    A ja dodám, že v zahraničí majú poštové známky i bez nominálnych hodnôt a aj také "FOREVER" - večné známky, pretože ich hodnota je stále aktuálna nezávisle od zmeny cenníka poštových služieb narozdiel od našich ! Určite by dopisovatelia uvítali nejakú G-známku (GLOBAL) ktorú by si kúpili čojaviem za 1 €, a mohli by ju použiť do celého sveta na pohľadnicu, no pochybujem že Slovenská pošta by vypustila do obehu takúto večnú známku. Vďaka aspoň z tie T-uzemáky ;-)

  • i.krizka 28. február 2015 @17:21

    Pán OHAJ mýlite sa USA známky FOREVER sa poúživajú večne, ale ich nominál sa mení podľa nariadenia pošty.Rovnako Canada má "javorový list", ten má nom.hodnotu 85c, vlani mal 63c a predvlani 48c, ale platí "večne" s tou novou nom.hodnotou.