hárčeky známok v SK

Pridať do obľúbených
  • komozp1 21. október 2010 @18:53

    chcem sa opýtať, že či je možné si u vás zakúpiť vydané hárčekové úpravy známok v bývalej mene SK od roku 1993,1994,... atď. ?
    Ďakujem za odpoveď.

  • Monika Podolská (POFIS) 21. október 2010 @20:40

    Dobrý deň,
    žiaľ, čisté poštové známky sa už nedajú zakúpiť. Podľa Generálneho zákona o zavedení eura boli platné len do konca roka 2009 a do 90 dní od konca ich platnosti bola Slovenská pošta povinná ich zoskartovať.
    Zakúpiť sa dajú už len niektoré pečiatkované hárčeky, alebo sa dajú kúpiť v ročníkovej zostave, podľa ponuky na našej stránke.

  • o_kutlik 25. október 2010 @15:58

    Zaujímalo by ma, že keď mala Slovenská pošta povinnosť zoskartovať čisté poštové známky zo zákona, prečo sa tie isté čisté známky dajú kúpiť v rámci ročníkovej zostavy. Na nich sa nevzťahoval zákon? To sú nejaké iné známky?

  • Veronika Vančová (POFIS) 25. október 2010 @16:26

    Dobrý deň,
    čisté známky sú poštové ceniny slúžiace na úhradu poštovného a predávajú sa bez DPH.
    Sety poštových známok v obaloch sú zaťažené DPH a v tom prípade sa na nich nevzťahuje zákona o ceninách a sú filatelistickým tovarom.

  • burcostefan 28. október 2010 @10:30

    Prajem pekný deň!
    Po "preštudovaní" nových stránok POFISu Vám musím poblahoželať. Je to na jednotku! Potešili ste ma najmä emisným plánom na rok2011. ĎAKUJEM! Dr.Štefan Burčo z Rožňavy.

  • Veronika Vančová (POFIS) 28. október 2010 @10:38

    Pekný dobrý deň pán Burčo,
    ďakujeme veľmi pekne za pozitívnu reakciu. Veľmi nás to teší!
    Prajem aj ďalšie príjemné chvíle strávené na našej stránke.

  • droppa86 13. apríl 2014 @16:48

    Dobrý deň prosím Vás, mám otázku, či sa čisté hárčeky vydávajú ku každej známke. (Na niektorých hárčekoch je viac známok z tej série, to viem).

  • Monika Podolská (POFIS) 13. apríl 2014 @17:22

    Dobry den,
    Na nasej stranke mame pri kazdej znamke uvedenu tlacovu upravu:
    TL tlacovy list
    UTL upraveny tlacovy list
    HA harcek